سخنرانی سید حسین موسوی در نشست فلسطین

سلام علیکم خدمت حضار گرامی، فرهیختگان، سفرای محترم و دیپلمات های برجسته کشورهای دوست، روسا و اعضای محترم انجمن های دوستی و میهمانان عزیز و محترم که به دعوت دوست و برادر ارجمندم جناب صلاح زواوی، شیخ السفرا و اینجانب به مناسبت بزرگداشت مبارزات مسلحانه مردم مسلمان و مجاهد فلسطین حضور به هم رسانیده اید، خیر مقدم عرض می کنم.


فلسطین و قدس شریف در قلب ما ملت ایران جایگاه مقدس و ارزشمندی دارد، با شادی مردمان شریف این سرزمین شادمان می شویم و در غم و حزن آنان به سوگ می نشینیم و از مبارزات و مجاهدت های رزمندگان مقاومت مسلحانه فلسطین حمایت می کنیم.فلسطین برای ما نمادی از یک سلسله ارزش ها است، در این واژه، جهاد و شهادت، اسلام و ایمان، آزادی و شجاعت، غرور، مقاومت و مبارزه و حیات طیبه تمدن نوین اسلامی را می بینیم و در جبهه دشمنان فلسطین، ذلت و زبونی،  اشغال و ستمگری، تروریسم و صهیونیسم، استعمار و انحطاط و کفر و باطل را نظاره گر هستیم.


من باور دارم که کلید فتح دروازه های تمدن نوین اسلامی که حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای مقام رهبر معظم انقلاب اسلامی به آن می اندیشد در فلسطین گشوده می شود. قدس شریف اولویت نخست جهان اسلام است و مساله فلسطین هرگز نباید خاموش و فراموش شود. در برهه اخیر که بیداری اسلامی آغاز شده در جهان عرب نوید آزادی فلسطین را به ارمغان آورده بود، دیدیم و دیدید که چگونه آن را بر نتابیدند و حیله گرانه و توطئه جویانه آن را منحرف کردند و داعش و تروریسم را جای آن نشاندند، کوشیدند که مساله فلسطین را از صدر اولویت های جهان اسلام خارج کنند و کشورهای عربی را در برادرکشی و قطع حرث و نسل درگیر سازند ویرانی یمن، عراق، سوریه، لیبی کمترین پیامد این توطئه ها بود.


جهان اسلام را از اندیشدن به فلسطین بازداشتند، و امروز نخست وزیر رژیم صهیونیستی با افتخار از مداخلات خود در جهان اسلام و عرب یاد می کند.برادران و خواهران، نباید بگذاریم که فلسطین فراموش شود، فلسطین در راس مسایل جهان اسلام است، کمک کنیم که ثبات به کشورهای خاور میانه بازگردد، عقلانیت بار دیگر حاکم گردد و دست هیجانات فرقه ای و عشیرتی و کینه جویی از جهان اسلام کوتاه گردد، رمز پیروزی ما مسلمانان در اتحاد ماست. بار دیگر از حضور همه میهمانان ارجمند قدردانی می نمایم و امیدوارم روزی فرا رسد که جشن آزادی فلسطین را در کنار قس شریف برگزار نماییم.به امید آن روز که بی تردید از ایام الله خواهد بود.


این وب سایت متعلق به شبکه انجمن های دوستی ایران با سایر کشورها می باشد
طراحی و پشتیبانی: Porima