درباره ما

مجمع رؤسای انجمن های دوستی ایران با سایر کشورها

 

تحولات دهه های اخیر در عرصه بین الملل نشانگر این واقعیت است که نقش جریان ها و نهاد های مردمی و تشکل های غیر رسمی در معادلات جهانی رو به گسترش و به موازات آن نقش دولت ها در این ارتباط رو به کاستن است.

NGO ها در حال حاضر و با توجه به موقعيت دولتها ، امروزه پیروی صرف از شیوه های کلاسیک به هیچ وجه پاسخگوی نیاز های دیپلماسی نوین نیست. افزایش توان دستیابی به حجم وسیع اطلاعات و سرعت انتقال آن به مخاطبان در اقصی نقاط جهان، مدیریت سیاست خارجی را به چالش کشیده است. لذا در همين راستا مدل های سنتی سلسله مراتبی در سایه تکنولوژی ارتباطات ، بطور ناخواسته نقش خود را به شبکه های پیچیده و بدون کنترل مرکزی سپرده و دیپلماسی در یک مکانیسم درهم تنیده دولت، رسانه ها، افکار عمومی قابل تفسیر است.

از سوی دیگر آنچه بیش از هر عامل دیگر جهت و روند امور را در روابط میان دولت ها و بخصوص ملت ها تعیین می کند قدرت اندیشه، گفتگو، قلم، درک متقابل، و ارتباطات انسانی است.

جمهوری اسلامی ایران نیز قطعاً استثنایی بر این قاعده نیست بویژه آنکه کشور پهناور و زرخیز ما با سابقه تمدنی کهن و فرهنگی غنی با بهره مندي از قوانين والاي دين مبين اسلام و در زير سايه توجهات حضرت ولي عصر ( عج ) اکنون به عنوان قطب جدیدی از دانش، تکنولوژی، سیاست، معنویت، آرمان گرایی و الهام بخشی در عرصه بین الملل حضور یافته و توجه ملل مستضعف ، و طبعاً رقیبان را به خود معطوف ساخته است.

درخواست مساعدت های فکری و علمی

در خاتمه و در در راستای اهداف یادشده، مؤسسه دست همۀ کسانی را که صادقانه به سعادت ملت ها می اندیشند می فشارد و افتخار خواهد داشت در جریان مستمر دیدگاه ها و نقدهای ارزشمند صاحبنظران قرار گیرد و بخصوص از نوشته ها و آثار علمی ارباب معرفت و اصحاب فکر و قلم بهره مند گردد.

این وب سایت متعلق به شبکه انجمن های دوستی ایران با سایر کشورها می باشد
طراحی و پشتیبانی: Porima